İstanbul, Türkiye
+905324130402
info@gidageridonusum.com

Nasıl Yapıyoruz?

Gıda Atıklarını "Hayvansal Yem" olarak Geri Kazandırıyoruz.

“Gıdada Sıfır Atığı Başlatıyoruz” sloganıyla yola çıkan Biyom, her yıl 15.000 tondan fazla gıda maddesini yüksek kaliteli ve kolay kullanılabilir inek, köpek ve tavuk yemi olarak gıda döngüsüne geri döndürüyor.

Atıkları ne yapıyoruz?

Biyom, hayvan yemi için Türkiye ve komşu ülkelerimizde tanınan bir Gıda Geri Kazanım lisansına sahip Türkiye’ deki ilk şirkettir.

Biyom, gıda atığı, sürdürülebilirlik, geri dönüşüm vb. Temalar üzerine kapsamlı bir paydaşlar ağı (hükümetler, STK’lar, bilgi kurumları) oluşturmuştur.

Nasıl Yapıyoruz

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing edit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. I am text block. edit to change text.

Nasıl Yapıyoruz?

Hammadde olarak doğal atıkları kullanan organik yem değirmenleri, diğer değirmenlerden farklı olarak 5-6 aşamadan oluşan bir prosese sahiptir. Bunları temizleme, öğütme, pişirme, dozajlama, peletleme ve kurutma olarak sıralayabiliriz. Sistem, bu proses gurupları dahilinde çalışmaktadır. Ancak çok sık olmasa da, bazı ürünlerde farklılıklar görülebilmektedir.

Toplama

Çevre Mühendislerimiz tarafından fabrikalardan numune alınıp, gıda atıklarının hayvan yemi olarak sürdürülebilir şekilde kullanılıp kullanılamayacağını değerlendirmeye alıyoruz.

Ayrıştırma

Tesisimize gelen gıda atıkları, ambalajlı ise personelimiz tarafından ambalajlarından ayrılıp geri kazanım prosesine hazırlıyoruz. Ardından prosese kabul işlemi yapılmaktadır.

Geri Kazanım

Şimdi ekmek, hamur, bisküvi, hamur işi, tost, kurabiye, tatlı, çikolata, marmelat, kek, atıştırmalık ve yarı mamul gıdaları yüksek kaliteli hayvan yemi olarak işliyoruz.

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.