Hakkımızda

Bizi tanıyın.

Hakkımızda

Biyom, İstanbul’da 1.000 m2 alan üzerinde, gıda türünden birçok atığın geri kazandırılması amacıyla 2018 yılında kuruldu. 10’den fazla ekibimizle, 5 yılı aşkın süredir her gün daha sürdürülebilir bir gıda geri dönüşümü için çalışıyoruz. Biyom, gıda endüstrisinden kaynaklanan gıda atıklarını son model ve teknolojideki makineleriyle hayvan yemi üretimi yapmaktadır. “Gıdada Sıfır Atığı Başlatıyoruz” sloganıyla yola çıkan Biyom, her yıl 15.000 tondan fazla gıda maddesini yüksek kaliteli ve kolay kullanılabilir besi, evcil ve kümes hayvanları için yem olarak gıda döngüsüne geri döndürüyor.

Genellikle gıda fabrikalarından, restoranlardan çıkan atıklar hammadde olarak kullanılmaktadır. Örneğin; ekmek, çikolata, gofret, nişasta, hazır sandviç, kuruyemiş atıkları gibi birçok gıda atığı organik yem üretiminin hammaddesini oluşturabilmektedir.

Kurucu,
Genel Müdür
Neden Bizi Seçmelisiniz

Ürünlerimizde kimyasal katkı maddesi yoktur.

Hammaddelerimiz tamamen doğan ve temiz olan çeşitli gıda atıklarından oluşmaktadır.  Atıklar, steril ortamda mikro parçalara ayrıştırılıp, can dostlarımızın büyümesini, sağlık ve sıhhatini destekleyen mamalara dönüştürülmektedir.

Odağımızı, kedilerin ve köpeklerin benzersiz ihtiyaçlarına veriyoruz. Ayrıntılara verdiğimiz önem, hassas ve etkili beslenme çözümleri sunmamızı ve hayvan dostlarımızın en iyi hayatı yaşamasına yardımcı olmamızı sağlıyor.

Lisans ve Belgelerimiz
Geri Kazanım Lisansı İSO14000
Sürdürülebilir
Döngüsel ekonomiyi ilerletme misyonumuz, insanların daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir bir yaşam sürdürme ve yaşama hakkını korumayı içerir.
İnovasyon
Değişimi kucaklamak ve harekete geçmek için kasıtlı olarak çabalıyoruz ve sistemi iyileştirmek için doğru olanı yapmak için büyük çaba sarf edeceğiz.
Kalite
Mali, çevresel veya sosyal sorumluluklarımızdan taviz vermeden her zaman doğru yapmaya ve mümkün olan en iyi işi yapmaya gayret ediyoruz
Güvenilir
Dürüstlükle hareket ediyor ve insanlara ve gezegene öncelik vererek doğru olanı yapmaya çalışıyoruz. Davranış, eylem ve sözlerimizde dürüstüz.
Hammadde Kaynakları

Hammadelerimiz

Ürünlerimizdeki hammaddelerimiz tamamen geri dönüşümden oluşmaktadır.

Ürünlerimiz içindeki bileşenleri, yüksek besin değerleri ve evcil hayvanlara sağlık açısından sağladıkları faydaları esas alarak seçeriz. Bu nedenle, yalnızca insan besin zincirinden gelen meyve, sebze, unlu mamül, et, tavuk ve balıkları kullanırız. Ham maddelerimizi İstanbul’ da bulunan gıda fabrikaları ve evlerden oluşan temiz gıda atıklarını toplayıp, çeşitli aşamalardan geçirip mikro parçalara dönüştürüyoruz.

Geri dönüşümü desteklemek için her türlü çaba gösterilir, böylece yerel ekonomi desteklenir, ham maddelerin tazeliği garantilenir ve karbon ayak izimiz azaltılır.

Yüksek kalite ve güvenlik standartlarımızı korumamıza yardımcı olabilecek tedarikçileri tespit etmek amacıyla sıkı seçim kriterleri kullanırız. Bu kapsamda, besin değerini, üretim kalitesini, izlenebilirliği ve sürdürülebilirliği belirlemek için derinlemesine denetimler yaparız.

Gelen ham maddelerin %100’ü analiz edilir ve her birinden bir numune bir yıl boyunca saklanır. Bu yöntem sayesinde, her ham maddeyi, ilgili ürünün raf ömrü boyunca takip edebiliriz.

0 Mn
Gıda Çöpe Gidiyor
0 Mn
Ekmek Çöpe Atılıyor
0 Bn
İnsan Açlıktan Ölüyor
0 Bn
İnsan Açlıktan Ölüyor
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.